Шукати в цьому блозі

вівторок, 6 березня 2018 р.

За яких умов у разі звільнення необов'язково відпрацьовувати два тижні


     За яких умов у разі звільнення необов'язково відпрацьовувати два тижні
    У ряді випадків законодавство зобов’язує роботодавців звільняти працівників у строк, про який вони просять. Ідеться про скорочення двотижневого строку, оскільки по його закінченню працівник може звільнитися в загальному порядку. У цьому разі строк попередження про звільнення скорочується на розсуд працівника навіть до одного дня. Випадки, коли на роботодавця покладається обов’язок звільнити працівника у строк, про який він просить, перелічені у ст. 38 КЗпП:
переїзд на нове місце проживання;
переведення одного із подружжя на роботу в іншу місцевість;
неможливість проживання в цій місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність;
догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку чи дитиною-інвалідом;
догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом І групи;
вихід на пенсію;
прийняття на роботу за конкурсом;
невиконання роботодавцем законодавства про працю чи умов колективного або трудового договору, інші поважні причини.

Бланки портфоліо



Бланки для портфоліо
                   (на допомогу вчителям)                                       
                                      Упорядкувала:
                                                методист                                            І.Береза



Затверджую

                                          Директор ___________________________________
ПІБ директора


                                 «___» __________ 20    г.



Портфоліо
 Учителя ЗШ  


________________________________________________________________________
Прізвище

_____________________________________________________
Ім’я

_____________________________________________________
По батькові


  
Загальні   відомості

про   вчителя




_____________________________
                     Прізвище


_____________________________
                              Ім’я
   _____________________________                               Фото
                        По батькові
                     
                                                                               

 1. _____________________________
                             Дата народження
2. ______________________________________________________________
Освіта, кваліфікація за дипломом

3. ______________________________________________________________
Посада, дата призначення

4. ____________________________           5. ____________________________
                  Загальний стаж роботи                                                        Стаж педагогічної роботи

6. ____________________________           7. ____________________________
                 Стаж роботи за спеціальністю                                           Стаж роботи у даній школі
8. ____________________________________________________________
                                              Кваліфікаційна категорія, дата присвоєння

9. ____________________________________________________________
Домашня адреса, телефон

10. ___________________________________________________________
E-mail, сайт
Наступні листи повинні мати наступне:

- Копія диплома про освіту;
- Копія посвідчення про підвищення кваліфікації;
- Копія нагородних матеріалів;
- Копія грамот.

Методичні рекомендації. Українська мова та література


Додаток
до листа Міністерства
освіти і науки України
від 09.08.2017 р. № 1/9-436
Українська мова
У 2017-2018 навчальному році вивчення української мови здійснюватиметься за такими програмами:
  у 5-9 класах за навчальною програмою: Українська мова. 5-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 (зі змінами,   затвердженими наказом  МОН України від 07.06.2017 №804 (електронний ресурс: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programi-5-9-klas-2017.html);
 у 10-11 класах - за навчальними програмами, затвердженими наказом МОН від 28.10.2010 № 1021, крім рівня стандарту; рівень стандарту зі змінами, затвердженими наказом Міністерства від 14.07.2016 № 826. Програми розміщені на офіційному сайті МОН України за посиланням:  http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programy.html .  
Звертаємо увагу, що в 2017 році навчальну  програму з української мови для 5-9 класів модернізовано згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, затвердженим у 2011 році,  та з метою наскрізного впровадження механізму реалізації завдань компетентнісного підходу в навчанні української мови в контексті положень «Нової української школи».
У зв’язку з цим  розроблено новий формат пояснювальної записки до програми, де визначено ієрархію цілей навчання, зазначено мету базової середньої освіти, уточнено предметну мету. Відповідно до поставлених цілей навчання української мови і стратегій модернізації освіти в Україні конкретизовано завдання навчального предмета.

Методичні рекомендації. Хімія


Хімія

У 2017-2018 навчальному році в основній школі завершується перехід на навчальні програми, розроблені відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23. 11. 2011 р. № 1392 і затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 664 від 06.06.2012 року зі  змінами, затвердженими наказом Міністерства  освіти і науки України від 29.05.2015 № 585.
Відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» у поточному році навчальні програми для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів були оновлені.
Таким чином, навчання хімії у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році здійснюватиметься за такими навчальними програмами:
 7 - 9 класи – Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Хімія. 7-9 класи (оновлена), затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804. Програму розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства (http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programi-5-9-klas-2017.html)
8 - 9 класи з поглибленим вивченням хімії – Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням хімії, затверджена наказом МОН України від 17.07.2015 № 983. Програму розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства  (http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programy.html);    

Біологія
         У 2017-2018 навчальному році в основній школі завершується перехід на навчальні програми, розроблені відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23. 11. 2011 р. № 1392, і затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 664 від 06.06.2012 року зі  змінами, затвердженими наказом Міністерства  освіти і науки України від 29.05.2015 № 585.
Відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» у поточному році були оновлені навчальні програми для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Таким чином, навчання біології у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році здійснюватиметься за такими навчальними програмами:

Методичні рекомендації. Географія


Географія
З цього року в 6-9-х класах географія вивчатиметься за оновленою навчальною програмою, затвердженою наказом МОН України від 07.06. 2017 № 804.
До навчальної програми внесено зміни, пов’язані з навчанням учнів використовувати знання і вміння, отримані в процесі навчання, для вирішення повсякденних проблем і життєвих ситуацій, забезпечення успішної самореалізації в соціумі, облаштування особистого життя, формуванням в учнів потреби у неперервній освіті. Тому зміст навчального матеріалу з географії визначено з огляду на потреби особистості у повсякденному житті та майбутній професійній діяльності. Програма спрямована на формування предметних і ключових компетентностей, що робить зміст освіти прикладним.
Основні зміни в навчальній програмі визначені в Пояснювальній записці і спрямовані на реалізацію компетентністного потенціалу предмета, корекції мети і основних завдань шкільної географії, особливостей реалізації наскрізних тем засобами географії. Відповідно оновлено структуру і зміст навчальної програми.
Зміст шкільної географічної освіти відображає комплексний підхід до вивчення географічного середовища в цілому і його просторової диференціації в умовах різних територій і акваторій Землі. Такий підхід дозволяє розглядати природні, економічні і соціальні чинники, що формують і змінюють навколишнє середовище, в їх рівноправній взаємодії. Це найбільш ефективний шлях формування системи геоекологічних, геоекономічних, соціокультурних поглядів, цінностей, відносин учнів не тільки на емоційному, а й на раціональному рівні. Таким чином, в основу змісту навчального предмета покладено значення географічного середовища для життя і діяльності людини й суспільства. Зміст шкільної географічної освіти формує в учнів основи географічного простору на місцевому, регіональному і глобальному рівнях, а також вміння правильно орієнтуватися в просторі.

Методичні рекомендації


Зарубіжна література
У 2017-2018 навчальному році вивчення   зарубіжної літератури в 5-9 класах здійснюватиметься за програмою: Світова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. - К.: Видавничий дім «Освіта», 2013  зі змінами,  затвердженими наказом  МОН від 07.06.2017 № 804  (електронний ресурс: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programi-5-9-klas-2017.html  ).
У 10-11 класах - за програмами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки  від 28.10.2010 № 1021,  крім рівня стандарту та академічного рівня зі змінами 2016 року (електронний ресурс: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programy.html .

Щодо Типового положення про філію закладу освіти


Щодо Типового положення про філію закладу освіти
Лист МОН № 1/9-96 від 14.02.18 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-96 від 14 лютого 2018 року
Департаментам та управлінням
освіти і науки обласних та Київської
міської державних адміністрацій
Щодо Типового положення
про філію закладу освіти
Доводимо до відома, що на виконання абзацу першого частини третьої статті 13 Закону України «Про освіту» та наказу Міністерства освіти і науки України від 13.11.2017 № 1475 «Про затвердження Плану підготовки проектів нормативно-правових актів, необхідних для реалізації Закону України «Про освіту» Міністерство освіти і науки України затвердило Типове положення про філію закладу освіти наказом від O6 грудня 2017 року № 1568, зареєстрованим Міністерством юстиції України 02 січня 2018 року за N9 1/31453 та опублікованим у Офіційному віснику України № 10 за 02.02.2018 р. (далі Типове положення).
Надсилаємо зазначене Типове положення для врахування в роботі.
Заступник міністра               Павло Хобзей

Як оформити (надати?) компенсацію за декілька невикористаних відпусток без звільнення працівників?


Запитання:  Як оформити (надати?) компенсацію за декілька невикористаних відпусток без звільнення працівників?
 Відповідь:  Відповідно до ст. 24 Закону № 504 тільки в разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей. Як бачимо, грошову компенсацію за невикористану відпустку можна виплатити тільки в разі звільнення працівника та лише за два види відпусток: основної щорічної (не менше 24 календарних днів) і додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (до семи календарних днів). Скільки днів невикористаної відпустки можна компенсувати? Відповідь очевидна: якщо працівник жодного разу не був у відпустці, то при звільненні йому нараховується компенсація за всі невикористані дні відпустки. Але розрахунковим періодом будуть тільки останні 12 календарних місяців роботи. Якщо працівник не був у відпустці тривалий час і бажає отримати грошову компенсацію за дні невикористаної відпустки не звільняючись, то варіантів виплати компенсації насправді не багато. Як відомо, тільки при звільненні або у разі звільнення за переводом на інше підприємство виплачується компенсація за дні невикористаної відпустки. Але ст. 24 Закону № 504 передбачає також, що за бажання працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не має бути меншою ніж 24 календарних дні. Наприклад, якщо на підприємстві встановлено щорічно 30 календарних днів відпустки, то отримати грошову компенсацію без звільнення можна за шість днів, а от на 24 календарні дні доведеться взяти відпустку. Аналогічної думки притримується і Мінпраці у своїх листах від 18.06.2007 р. № 150/13/133-07, від 24.01.2007 р. № 9/13/133-07. До речі, на запитання «Працівник не був у основній щорічній відпустці два роки, відповідно має право на відпустку 48 календарних днів. У жовтні він бажає піти в основну щорічну відпустку на 24 календарних дні, а за решту 24 календарних дні — отримати компенсацію грошима. Чи має право підприємство виплатити грошову компенсацію за невикористанні дні основної щорічної відпустки працівнику, який не звільняється?» Мінпраці у своєму листі від 22.09.2005 р. № 09-430 відповіло, що невикористана частина щорічної відпустки надається як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. В нашому випадку працівнику не може бути виплачена грошова компенсація через те, що він не звільняється, а його щорічна відпустка складає тільки 24 календарні дні, а інші 24 дні не є додатковими днями відпустки, а є також основною відпусткою за інший рік.. Тільки згідно зі ст. 83 КЗпП у разі звільнення працівника, йому виплачується грошова компенсація за всі невикористанні дні щорічної відпустки. Пам’ятайте, що особам віком до 18 років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається. А в разі смерті працівника грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, виплачується спадкоємцям. Варто нагадати, що забороняється ненадання щорічних відпусток певної тривалості протягом двох років підряд.

Державні санітарні правила і норми


ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Головного державного
санітарного лікаря України
14.08.2001 N 63
ПОГОДЖЕНО:
Лист Міністерства освіти і науки
України
05.06.2001 N 1/12-1459
Державні санітарні правила і норми
влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів
та організації навчально-виховного процесу
ДСанПіН 5.5.2.008-01
1. Галузь застосування
ДСанПіН поширюються на загальноосвітні навчальні заклади I, I-II, I-III ступенів, спеціалізовані школи I, II, III ступенів, гімназії, ліцеї, колегіуми, що проектуються, будуються, реконструюються та ті, що існують, незалежно від тилу, форми власності і підпорядкування.
4. Природне та штучне освітлення. Організація і вимоги до зорової роботи учнів
4.1. Природне освітлення.
Усі навчальні приміщення загальноосвітніх навчальних закладів повинні мати природне освітлення. Незалежно від розміщення вікон (збоку, зверху) в навчальних приміщеннях світло повинно падати на робочі місця зліва. Оптимальний рівень природного освітлення забезпечується при верхньому і боковому освітленні приміщень. Забороняється облаштовувати навчальні приміщення так, щоб світловий потік був спрямований праворуч, спереду від учнів, крім майстерень з обробки металу, де повинен переважати правосторонній або прямий світлорозподіл. При загальній площі класної кімнати 64 кв. м і більше обов'язково слід передбачити додаткове освітлення через рекреаційні приміщення. Якщо глибина приміщення становить більше 6,0-6,5 м, то необхідне двобічне освітлення. Висота вікна при правосторонньому освітленні повинна бути не меншою 2,2 м при наявності глухої перегородки висотою 0,8 м від підлоги (при висоті приміщення 3,0 м). Допускається використовувати матове скло для освітлення внутрішньої світлонесучої стіни на висоті 0,8-1,0 м від глухої перегородки і далі 1,2-1,4 м віконне скло до стелі (при загальній висоті засклення 2,2 м). Можливе додаткове освітлення світлом через прохідні коридори (нерекреаційні), умивальні, роздягальні при спортивних залах. Штучне освітлення допускається тільки в актовому залі, кіноаудиторії, санітарних вузлах, приміщеннях кладових, охолоджуючих камер при кухні, допоміжних приміщеннях для працівників кухні, радіовузлах, дикторських, інвентарних і душових при спортивному залі. Орієнтація вікон навчальних приміщень повинна відповідати вимогам ДБН В.2.2-3-97. В умовах світлового поясу України (53 град. північної широти) - найбільш високий рівень природного освітлення, і тому максимальну кількість приміщень школи необхідно орієнтувати на цей бік горизонту. Для приміщень продовженого дня рекомендується східна орієнтація, для занять у першу зміну - західна. Забороняється орієнтувати навчальні приміщення на північ (за винятком кабінетів образотворчого мистецтва та креслення, де необхідно рівномірне освітлення).

Скорочення чисельності або штату працівників: крок за кроком



 Скорочення чисельності або штату працівників: крок за кроком
       Статтею 64 Господарського кодексу України підприємству надане право самостійно визначати свою організаційну структуру, чисельність працівників і штатний розпис. А це означає, що за певних обставин власник або уповноважений ним орган може (а інколи змушений) змінювати чисельність або штат працівників шляхом скорочення. І скористатись таким правом він може будь-коли, оскільки законодавство про працю не встановлює щодо цього жодних часових обмежень. Разом з цим процедура скорочення чисельності або штату є однією з найскладніших у кадровій практиці, насамперед через вимогу суворого дотримання численних вимог законодавства.
    Необхідність скорочення чисельності або штату працівників може бути зумовлена багатьма факторами. Як свідчить практика, інколи це пов’язано з тим, що власник або уповноважений ним орган (далі — роботодавець) має намір матеріально стимулювати працівників для здійснення необхідного обсягу робіт меншою кількістю персоналу шляхом суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваної роботи, встановлюючи працівникам відповідні доплати за рахунок утвореної економії фонду заробітної плати.
     Скорочення може бути викликано вдосконаленням виробництва, автоматизацією виробничих процесів, упровадження яких зумовлює зменшення кількості працівників певних професій і спеціальностей, необхідних для виконання роботи. Підставами для скорочення можуть стати перепрофілювання підприємства, установи, організації (далі — підприємство), зменшення обсягу виробництва продукції або інші несприятливі фактори та кризові явища.

Юридична консультація

Юридична консультація: Чи має право адміністрація школи скорочувати години вчителям?
Чому зараз стали забирати в учителів початкових класів години музики, фізкультури, малювання і т.д. А якщо я не хочу віддавати ці уроки, бо маю диплом вчителя початкових класів, то як адміністрації це пояснити?
     Згідно з п. 2 ст. 25 Закону України "Про загальну середню освіту" Педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, передбаченої частиною першою цієї статті, встановлюється тільки за його згодою.

Присвоєння класності водієві


       Присвоєння класності водієві дозволяє встановити йому відповідну доплату або надбавку. Так, у Генеральній угоді1 визначені перелік та розміри доплат і надбавок за класність водіям легкових, вантажних автомобілів і автобусів: водіям ІІ класу — 10%, І класу — 25% установленої тарифної ставки за відпрацьований водієм час.
      Проте яким чином водієві присвоїти (підтвердити) класність? Наразі на нормативному рівні це питання майже не врегульоване. У п. 10 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336, сказано, що присвоєння та підвищення кваліфікаційних категорій працівникам здійснюють комісії з проведення кваліфікаційної атестації. Фахівці Мінсоцполітики в листі від 07.09.2012 р. № 197/10/137-12 уточнили два важливих нюанси: класність водіям присвоюється кваліфікаційною комісією на підприємстві за результатами проведення кваліфікаційної атестації; чинними нормативно-правовими актами України не передбачено норми збереження класності водіям, присвоєної роботодавцем на попередньому місці роботи. Ухвалення рішення стосовно такого питання є компетенцією керівника підприємства.

Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 червня 2015 р. № 413
Київ
Про порядок повідомлення Державній фіскальній
службі та її територіальним органам про прийняття
працівника на роботу
Відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України Кабінет Міністрів України постановляє:
Установити, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Прем’єр-міністр України                                                          А. ЯЦЕНЮК

Про організацію та порядок оплати праці за заміну тимчасово відсутніх учителів


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 216-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon.gov.ua

від 28.11.2008 р.1/9-770



Міністерству освіти і науки Автономної
Республіки Крим, управлінням освіти і
науки обласних, головним управлінням
освіти і науки Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій

Кримській республіканській, обласним,
Київській міській організаціям Профспілки
працівників освіти і науки України


Про організацію та порядок
оплати праці за заміну
тимчасово відсутніх учителів


Міністерство освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на численні запити з місць стосовно порядку організації заміни (заміщення) тимчасово відсутніх учителів та оплати праці за виконання цієї роботи роз'яснюють наступне.
У випадку заміни відсутнього учителя іншим учителем забезпечується оплата праці за додатково проведені уроки, порядок здійснення якої унормовано п.73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України 15 квітня 1993 року № 102. При оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх у зв'язку з хворобою або з інших причин вчителів, яке тривало не більше двох місяців, здійснюється погодинна оплата праці.
Розмір погодинної ставки заробітної плати визначається шляхом ділення місячної тарифної ставки, встановленої за відповідну норму годин навчального навантаження на тиждень, на середньомісячну кількість годин, передбачену балансом робочого часу на відповідний рік.

Про затвердження Порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності



Герб Украины
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 жовтня 2015 р. № 827
Київ
Про затвердження Порядку призначення на посаду
керівників загальноосвітніх навчальних закладів
державної форми власності
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності, що додається.
2. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади привести у двомісячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування з урахуванням Порядку, затвердженого цією постановою, визначити протягом місяця процедуру призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності за результатами конкурсного відбору.


Прем’єр-міністр України


                   А. ЯЦЕНЮК



Інд. 73



Про затвердження Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів



               МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

                            Н А К А З

                        20.07.2004  N 601

                                      Зареєстровано в Міністерстві
                                      юстиції України
                                      9 вересня 2004 р.
                                      за N 1121/9720


        Про затвердження Положення про навчальні кабінети
               загальноосвітніх навчальних закладів


     Відповідно до Закону України "Про  загальну  середню  освіту"
(    651-14    ),    з    метою   підвищення   рівня   організації
навчально-виховного процесу  і  оснащення  навчального  середовища
загальноосвітніх навчальних закладів Н А К А З У Ю:

     1. Затвердити     Положення     про     навчальні    кабінети
загальноосвітніх навчальних закладів (додається).

     2. Міністру  освіти  і  науки  Автономної  Республіки   Крим,
начальникам управлінь   освіти   і   науки   обласних,   Київської
та Севастопольської міських державних адміністрацій довести  наказ
до відома   керівників   місцевих   органів   управління   освітою
та керівників загальноосвітніх навчальних закладів.

Підставами припинення трудового договору відповідно до ст. 36 КЗпП можуть бути


Підставами припинення трудового договору відповідно до ст. 36 КЗпП можуть бути:
1) угода сторін — сторони, а саме підприємство і працівник, погодили питання звільнення і не мають претензій один до одного з цього питання. Дане звільнення можна оформити письмовою угодою про припинення трудових відносин, або ж заявою працівника, на якій керівник підприємства пише «Звільнити з «N» числа». На підставі даних документів видається наказ про звільнення особи за угодою сторін;
2) закінчення терміну1 — ця ситуація передбачена лише для працівників, з якими було укладено строкові трудові договори. У цьому випадку, для того щоб припинити трудові відносини з працівником, підприємство повинно видати наказ в останній день його роботи. У разі коли наказ про звільнення не було видано у вказаний термін, то трудовий договір буде вважатися укладеним на невизначений строк;
1 Крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не поставила вимогу про їх припинення.

Офіційно-ділова документація в школі (оформлення паперів)


Офіційно-ділова документація в школі (оформлення паперів)
У школі, як правило, немає фахівців з ведення офіційно-ділової документації.
З метою раціональної організації документаційного забезпечення в загальноосвітніх установах системи освіти пропонуємо наступні методичні рекомендації в роботі з діловодства.
Безпосереднє ведення діловодства в загальноосвітньому закладі покладається на співробітника, призначеного відповідальним за ведення діловодства, який забезпечує облік та проходження документів у встановлені терміни, інформує керівництво про стан їх виконання, здійснює ознайомлення працівників з нормативними і методичними документами з діловодства.
Документування управлінської діяльності загальноосвітньої установи
До складу документів загальноосвітнього закладу входять:
Організаційні документи (статут загальноосвітнього закладу; договір із засновником; положення про підрозділи; посадові інструкції працівників; структура і штатна чисельність; штатний розклад, правила внутрішнього трудового розпорядку);
Розпорядчі документи (накази, інструкції); інформаційно-довідкові документи (протоколи, плани, звіти, довідки, акти, доповідні, і пояснювальні записки, листи, телеграми і телефонограми, договори, трудові угоди, контракти та ін.)
Документи, як правило, повинні оформлятися на бланках загальноосвітньої установи, що відповідають стандарту (ГОСТ Р 6.30-97 зі зміною № 1 2000 р.), мати встановлений комплекс обов'язкових реквізитів і стабільний порядок їх розташування.

Що входить до мінімальної заробітної плати


ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ БЮДЖЕТНОЇ СФЕРИ
Щодо мінімальної заробітної плати. Що входить до мінімальної заробітної плати
    До мінімальної зарплати входить - оклад, премії, надбавки,  суміщення професій, розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт, виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника та інші доплати, які не перелічені в п.2.    
  Що не входить до мінімальної заробітної плати
Доплата  за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я,
за роботу в нічний та надурочний час,
роз’їзний характер робіт,
премії до святкових і ювілейних дат .
Коли працівнику встановлені доплати за роботу у шкідливих умовах праці (зокрема на підставі результатів атестації робочих місць), такі доплати виплачуються понад розмір мінімальної зарплати. Відповідно до роз’яснень Міністерства соціальної політики України, якщо за умовами оплати праці передбачено підвищення посадових окладів працівників за роботу у шкідливих та важких умовах праці, то зазначене підвищення враховується до МЗП.     
Розрахунок заробітної плати при роботі на 0,5 ставки, 0,25 ставки і т. ін.   Заробітна плата нараховується пропорційно відпрацьованого часу тобто розмір нарахованої заробітної плати відповідно 0,5; 0,25 від 3200 грн.   3200 х 0,5  = 1600 грн. 3200 х 0,25 = 800 грн.